bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 lipca 2015
  • 16 lipca 2015
  • wyświetleń: 4249

Awanse i wyróżnienia dla policjantów

W środę, 15 lipca w Bielskim Centrum Kultury odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Na akademii spotkali się policjanci, samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych. Z tej okazji wręczone zostały awanse i wyróżnienia.

Święto Policji w Bielsku-Białej - 15.07.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


W Bielskim Centrum Kultury policjanci garnizonu bielskiego, wspólnie z mundurowymi Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, uczcili obchody 96. rocznicy powstania Policji. W akademii uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji oraz parlamentarzyści.

Uroczyste obchody Święta Policji połączone były z nadaniem awansów dla wyróżniających się stróżów prawa. Nowe pagony założyło 153 policjantów. Czternastu policjantów odznaczonych zostało medalami „Za długoletnią służbę” oraz odznakami „Zasłużony policjant”. Medalem za zasługi dla Zarządu Wojewódzkiego NSZZP w Katowicach uhonorowany został Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia. Ponadto w czasie uroczystości Delegacja Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z Bielska-Białej na czele z Prezesem mjr w st. spoczynku Waldemarem Jagiełło, odznaczyła Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusza Matusiaka medalem za zasługi dla osób uczestniczących w misjach poza granicami państwa i członków wspierających organizację.

Kilkunastu policjantów i pracowników cywilnych Policji, za rzetelne i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych, zostało uhonorowanych nagrodami rzeczowymi przez przedstawicieli władz samorządowych. Doniosłym momentem uroczystości były wyróżnienia i podziękowania za współpracę złożone na ręce przedstawicieli władz Bielska-Białej i powiatu bielskiego. W czasie apelu Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej podziękował osobom, które szczególnie troszczą się o sprawy bezpieczeństwa w mieście i powiecie, m. in. Prezydentowi Bielska-Białej i Staroście Bielskiemu.

Jednocześnie podczas uroczystości dyrektor bielskiego WORD-u przekazał na ręce szefa bielskiego garnizonu ufundowany sprzęt (laptopy, wózki do mieszenie odległości oraz aparaty fotograficzne). Obchody uświetnił występ policyjnej orkiestry.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.