bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2015
  • wyświetleń: 1474

Jechał wężykiem bez prawa jazdy

Zaledwie cztery dni temu upłynął orzeczony wobec niego czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę "na podwójnym gazie", a ponownie został zatrzymany przez patrol z drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latek kierujący Skodą miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W czwartek tuż przed godziną 21.00 w Porąbce na ul. Rynek, patrol z drogówki zauważył jadącą wężykiem i odbijającą się od krawężników skodę. Policjanci zatrzymali kierującego, który ledwo trzymał się na nogach. Nic dziwnego skoro badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca nie posiadał prawa jazdy.

W czasie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że w 2011 roku sąd zatrzymał mu uprawnienia na okres 4 lat, za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie". Termin ten minął przed czterema dniami. Teraz zatrzymany odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale także za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co może mu grozić nawet do 2 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.