bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2015
  • 11 lipca 2015
  • wyświetleń: 3118

107 km/h w zabudowanym - wideo

W ręce jastrzębskich stróżów prawa wpadł 26-letni bielszczanin, który pozbył się już prawa jazdy na trzy miesiące. Jego brawurowa jazda została zarejestrowana przez policyjny pojazd wyposażony w wideorejestrator.Jeden z obowiązujących od 18 maja br. przepisów mówi o tym, że kierowca, który zostanie namierzony przez policjanta podczas przekroczenia dopuszczalnej prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. I to właśnie z tego powodu interweniowali we wtorek jastrzębscy mundurowi.

Podczas popołudniowego patrolu ulicy Pszczyńskiej, stróże prawa zauważyli Peugeota Boxera, którego kierowca poruszał się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Wideorejestrator, w który wyposażony był policyjny radiowóz wykazał, że 26-letni mieszkaniec Bielska-Białej miał na liczniku 107 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 57 km/h.

Mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce zostanie też wydana przez starostę decyzja, zgodnie z którą mężczyzna pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Jastrzębie Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.