bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2015
  • wyświetleń: 2900

Nie będzie przystanków, są za drogie

Blisko milion złotych za projekt i wykonanie czterech wiat przystankowych wraz z całą infrastrukturą to wartość oferty jedynej firmy, która wzięła udział w przetargu. Postępowanie zostało unieważnione, gdyż miasto zamierza przeznaczyć na ten cel "jedynie" 600 tys. złotych.

projekt przystanku
Koncepcja przystanku przy hotelu President · fot. Triada Design


Przypominamy, że w czerwcu Urząd Miejski ogłosił przetarg na "modernizację przystanków autobusowych z przystosowaniem wiat pod miejski system informacji pasażerskiej w Bielsku-Białej". W ramach zadania zostaną zaprojektowane i wybudowane cztery nowe wiaty przystankowe wraz z całą infrastrukturą poboczną przy hotelu President (w kierunku dworca) i pl. Żwirki i Wigury (w kierunku Szczyrku).

wiata dmowskiego
Nowoczesna wiata przystankowa przy ul. Dmowskiego · fot. bielsko.info


W postępowaniu przetargowym wzięła udział tylko jedna firma, która projekt i budowę przystanków wyceniła na 900 tysięcy złotych. Miasto zabezpieczyło w tegorocznym budżecie 600 tys. złotych na ten cel, więc przetarg musiał zostać unieważniony. - Być może rozpiszemy kolejny przetarg, jednak na razie nie zapadły jeszcze żadne konkretne decyzje - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.