bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2015
  • wyświetleń: 1601

Pijany awanturnik za kierownicą

Ponad promil alkoholu miał w organizmie 22-latek kierujący Seatem, który doprowadził do kolizji z BMW. Sprawca odpowie nie tylko za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, ale także za atak na policjantów i uszkodzenie radiowozu, za co może trafić za kraty na najbliższe 5 lat.

Do zdarzenia doszło w Bielsku-Białej na ul. Bystrzańskiej, gdzie kierujący Seatem nie zachował ostrożności i najechał na tył jadącego przed nim BMW. Policjanci zatrzymali sprawcę. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W czasie zatrzymania, młody mężczyzna zachowywał się wyjątkowo agresywnie i wulgarnie wobec interweniujących stróżów prawa. Szarpał się i wyrywał. Nie podporządkowywał się wydawanym poleceniom. Drapał i usiłował gryźć policjantów, a w czasie doprowadzenia uszkodził drzwi radiowozu. Szybko i skutecznie obezwładniono go i zakuto w kajdanki.

Zatrzymany nie miał prawa jazdy. Okazało się, że stracił je przed miesiącem za jazdę pod wpływem środków odurzających. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.