bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2015
  • 9 lipca 2015
  • wyświetleń: 41554

Walczyli ze skutkami nawałnicy - foto

Strażacy w ciągu minionej doby usuwali skutki burz i nawałnic. Odnotowano już ponad 200 interwencji, ale w dalszym ciągu prowadzone są działania w miejscach, z których trzeba pousuwać powalone konary drzew.

Nawałnica w Bielsku-Białej - 08.07.2015 · fot. bielsko.info, Kolo, Krzysiek, Łukasz B., XYZ, B-B, Michał, Xyz, Dawid, Dj, Anna EM, Jarek, Bielszczanin, greku, Sylar, Alice, Izabela Ciszak


W wyniku gwałtownych nawałnic i burz, jakie przetoczyły się w środę nad ranem na terenie Podbeskidzka, najbardziej ucierpiały gminy znajdujące się na północy powiatu bielskiego czyli gmina Jasienica, Czechowice-Dziedzice oraz gmina Wilamowice. Strażacy od godzin porannych cały czas wyjeżdżali do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic.

ZWM
"Pobojowisko" na Rynku · fot. Krzysiek


Najwięcej interwencji było prowadzonych w gminie Czechowice-Dziedzice. Tylko tam strażacy interweniowali ponad 100 razy. Na potrzeby działań zorganizowano przy Zamiejscowym Posterunku KM PSP przy ulicy Barlickiego punkt, z którego dysponowano jednostki do działań. Zdarzenia te dotyczyły głównie uszkodzonych linii energetycznych, powalonych drzew, zerwanych dachów.

W mieście Bielsko-Biała strażacy kilkadziesiąt razy wyjeżdżali do powalonych drzew, odnotowano również kilkanaście uszkodzonych pojazdów oraz uszkodzone dachy m.in. przy ulicy Cyniarskiej i Lermantowej. Przez kilka godzin droga krajowa nr 1 była nieprzejezdna w obu kierunkach.

Zerwany dach kamienicy przy Cyniarskiej · fot. bielsko.info


W Pisarzowicach drzewo przewróciło się na samochód, z którego strażacy musieli ewakuować osobę poszkodowaną. Ponadto w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Bolesława Prusa oraz w Dankowicach drzewa przewróciły się na budynki mieszkalne.

ul. Jutrzenki
Drzewo powalone na samochód na parkingu przy ul. Jutrzenki · fot. Dj


Nawałnica uszkodziła również sieci trakcyjne, co spowodowało zatrzymanie ruchu pociągów na linii Bielsko-Biała - Katowice w obu kierunkach oraz Czechowice-Dziedzice - Oświęcim. Strażacy udostępniali także agregat prądotwórczy w związku z awarią prądu mieszkańcowi Czechowic-Dziedzic, który na stałe jest podłączony do respiratora. Podsumowując strażacy do popołudnia odnotowali blisko 100 interwencji, jednak ta liczba na pewno będzie wyższa.

Nawałnica w Bielsku-Białej - 08.07.2015
Zerwana trakcja na stacji kolejowej Bielsko-Biała Komorowice · fot. bielsko.info
Loading...


Loading...


Loading...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.