bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2015
  • wyświetleń: 1929

Zareagowali i ujęli pijanego kierowcę

Ponad 2 promile alkoholu wykazało badanie 28-letniego kierowcy Suzuki, który jechał "wężykiem" całą szerokością jezdni. Amator jazdy"„na podwójnym gazie" został ujęty przez świadków, którzy nie pozostali obojętni na jego niebezpieczną i brawurową jazdę.

Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wyszedł z jednego z bielskich lokali przy ul. Gorkiego z piwem w ręku. Chwiejnym krokiem, po drodze zataczając się i potykając, skierował się do zaparkowanego w pobliżu samochodu. Ku zdziwieniu świadków odpalił silnik i rozpoczął jazdę w kierunku ul. Lelewela. Jechał wężykiem całą szerokości jezdni. Nie zważał na przepisy, stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Świadkowie zatrzymali go po krótkim pościgu. Doszło do szarpaniny, w czasie której zatrzymujący go mężczyzna wyrwał kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając sprawcy dalszą jazdę. 28-latek został przekazany w ręce policjantów z drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu teraz grozić nawet do 2 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.