bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2015
  • wyświetleń: 912

Czad atakuje również latem

Utrzymujące się od kilku dni bardzo wysokie temperatury powodują, że w przewodach kominowych wentylacji grawitacyjnej zanika ciąg kominowy, gdyż na zewnątrz jest dużo cieplej, powodując brak odprowadzenia spalin.

W poniedziałek bielscy strażacy interweniowali trzy razy w podobnych przypadkach m.in. w budynkach wielorodzinnych mieszczących się w Bielsku-Białej przy ulicy Akademii Umiejętności, Goleszowskiej i Sterniczej.

O godzinie 16.25 przy zdarzeniu na ulicy Sterniczej strażacy zastali w jednym z mieszkań ulatniający się tlenek węgla z przewodu wentylacyjnego i spalinowego. Urządzenia pomiarowe wykazały, że stężenie CO w powietrzu przekroczyło 20 razy dopuszczalną normę. Strażacy sprawdzili kolejno mieszkania powyżej. W nich również był obecny tlenek węgla, a w kominach wentylacyjnych nie było ciągu. Powietrze było wtłaczane kominami.

Beskidzki Cech Kominiarzy oraz strażacy apelują o zachowanie ostrożności. Pamiętajmy o tym, że tlenku węgla nie jesteśmy w stanie zobaczyć ani poczuć, gdyż jest bezwonny. Najlepszym sposobem, aby się przed nim ustrzec jest zamontowanie czujki czadu w mieszkaniu.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.