bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2015
  • 4 lipca 2015
  • wyświetleń: 2815

Nadeszła fala upałów!

Jeżeli z początkiem wakacji tęskniliście za wysokimi temperaturami, to informujemy, że właśnie rozpoczęła się fala upałów. Temperatura osiągnie nawet 35 stopni.

lato, łąka, wakacje, uśmiech, dziewczyny, pole
Nadeszła fala upałów! · fot. Ola Berdowska


Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia w najbliższych dniach na obszarze województwa śląskiego upałów. Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 16°C do 21°C.

Z jednej strony ładna pogoda wysokie temperatury to dobra wiadomość dla urlopowiczów, ale z drugiej konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Policja apeluje przede wszystkim, aby w zamkniętych samochodach, miejscach szczególnie nasłonecznionych oraz na otwartym terenie nie pozostawiać dzieci, osób niepełnosprawnych czy seniorów. Przypomina również o zwierzętach, które także odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. W tym czasie należy zapewnić zwierzętom dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.