Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2015
  • wyświetleń: 7234

Drogi S1 i S69 wracają na listę

Dobra wiadomość dla kierowców. Budowa drogi S1 Kosztowy - Bielsko-Biała oraz S69 Bielsko-Biała - granica państwa (obejście Węgierskiej Górki) wraca na podstawową listę Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Taką informację ogłosiła wczoraj premier Ewa Kopacz w Katowicach, podczas spotkania z samorządowcami z naszego regionu.

droga ekspresowa, s69
Droga ekspresowa S69 · fot. bielsko.info


Premier przedstawiła założenia „Programu dla Śląska”, który zostanie przyjęty dzisiaj przez Radę Ministrów podczas wyjazdowego posiedzenia w stolicy naszego województwa. Spotkanie było także okazją do poruszenia wielu istotnych problemów, z którymi borykają się władze samorządowe.

Prezydent Jacek Krywult w swoim wystąpieniu mówił m.in. o Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 oraz poruszył problem opłat za przejazd na Północno-Wschodniej Obwodnicy Bielska-Białej. Jacek Krywult zaprezentował również stanowisko Rady Miejskiej i Prezydenta Bielska-Białej w sprawie planowanego wprowadzenia opłat, które przyjęto w maju tego roku.

W trakcie dyskusji Ewa Kopacz podkreśliła, że do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 wracają drogi S1 Kosztowy - Bielsko-Biała oraz S69 Bielsko-Biała - granica państwa (obejście Węgierskiej Górki). Inwestycje te są jednym z elementów „Programu dla Śląska”.

Przypomnijmy, że ogłoszony w grudniu 2014 roku program wzbudził wiele kontrowersji wśród przedstawicieli samorządów z naszego regionu. Wynikało to z faktu przesunięcia na listę rezerwową kluczowych inwestycji drogowych. Decyzja Rządu skutkowała podjęciem licznych działań mających na celu przywrócenie budowy odcinków obu dróg na listę podstawą programu.

W marcu tego roku m.in. Rada Miejska Bielska-Białej wystosowała stanowisko w tej sprawie skierowane do Prezesa Rady Ministrów Ewy Kopacz, wyrażając zdecydowany sprzeciw wobec przesunięcia na listę rezerwową budowy fragmentów dróg S1 oraz S69.

mot / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa drogi ekspresowej S-1

Trwa budowa drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do węzła Oświęcim. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj