Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2015
  • 3 lipca 2015
  • wyświetleń: 4207

Wizyta Petru w Bielsku-Białej

W czwartek, 2 lipca, do Bielska-Białej przyjechał Ryszard Petru. Lider stowarzyszenia NowoczesnaPL spotkał się z ponad 200 sympatykami swojej inicjatywy.

Ryszard Petru
Ryszard Petru · fot. https://www.facebook.com/PetruRyszard


Bielsko-Biała to kolejny punkt na mapie spotkań Ryszarda Petru. W województwie śląskim znany ekonomista spędził dwa dni uczestnicząc w dwóch otwartych spotkaniach z sympatykami - w Katowicach i stolicy Podbeskidzia. W spotkaniu zorganizowanym w Hotelu Qubus pojawiło się ponad 200 sympatyków z Bielska-Białej oraz regionu, m.in., Żywca, Skoczowa, Cieszyna, Strumienia i Pszczyny.

Petru przekonywał, że polskiej polityce, po 25 latach przekształceń w Polsce potrzebne jest nowe otwarcie polityczne. Założyliśmy NowoczesnąPL po to, żeby ludziom nie ściemniać. - przekonywał zebranych Politycy nie potrafią wyciągać wniosków z tego co stało się w Polsce w ostatnich latach. Dlaczego? Bo partie otrzymują duże pieniądze, które nie są wydawane na lepszą Polskę. Te pieniądze są marnotrawione na sprawdzenie, co się opłaca powiedzieć Polakom, a co nie - mówił Ryszard Petru.

Lider nowego ugrupowania odniósł się także do zarzutów powiązania NowoczesnejPL z Platformą Obywatelską. Jestem rozczarowanym wyborcą Platformy i zapraszam do nas podobne osoby - możemy być tratwą ratunkową, ale dla wyborców. Nie chcemy żadnych posłów PO na swoich listach - wyjaśniał lider NowoczesnejPL. Petru deklarował, że na listach wyborczych ugrupowania znajdą się osoby młode duchem, którym „się chce”. Będą to osoby, które w swoim życiu już coś osiągnęły, a polityka jest dla nich kolejnym krokiem działalności, gdyż chcą teraz zrobić coś dla innych - podkreślał Petru.

Jednym z punktów spotkania było tworzenie „Mapy Wyzwań”. Polegała ona na możliwości zamieszczenia przez każdego uczestnika spotkania na specjalnej ściance postulatów programowych proponowanych NowoczesnejPL. Wszystkie propozycje przeanalizowane zostaną przez ekspertów stowarzyszenia i między innymi na ich podstawie stworzony zostanie program NowoczesnejPL. Całość programu zaprezentowana zostanie w Warszawie w połowie lipca. A już w tę niedzielę, 5 lipca, na kongresie w Gdańsku zostaną przedstawieni wszyscy koordynatorzy regionalni NowoczesnejPL. Koordynatorem na województwo śląskie będzie Marta Golbik - przedsiębiorca z branży nowych technologii, działaczka społeczna zaangażowana w sprawy samorządu lokalnego.

mot / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.