Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3550

Amerykanki odwiedziły komendę

We wtorek bielska straż pożarna gościła studentów ze Stanów Zjednoczonych, którzy do Bielska-Białej przyjechali w ramach programu współpracy i wymiany szkoleniowej między polską policją, a wydziałem wymiaru sprawiedliwości i nauk kryminalistycznych Uniwersytetu New Haven w stanie Connecticut.

studentki
Studentki z USA podczas wizyty w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Studenci w czasie dwutygodniowego pobytu w Polsce zapoznają się z polskim systemem wymiaru sprawiedliwości, funkcjonowaniem organów ścigania i służb ratowniczych oraz innych podmiotów działających w sektorze bezpieczeństwa. W czasie wizyty w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej amerykańska delegacja miała możliwość zapoznania się z sprzętem ratowniczo-gaśniczym, który wykorzystywany jest przez Państwową Straż Pożarną podczas pożarów czy miejscowych zagrożeń.

Następnie Amerykanki skorzystały z okazji przejścia przez komorę dymową, która funkcjonuje na terenie naszej komendy. Jak same studentki powiedziały nawet bez strażackiego ubrania specjalnego i aparatu ochrony dróg oddechowych jest to trudne zadanie. Na koniec bielscy strażacy zafundowali studentkom wyjazd na mechanicznej drabinie na wysokość 40 metrów skąd mogły podziwiać panoramę naszego miasta.

ab / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.