Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4560

Nowoczesny sprzęt w Onkologu

W Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej symbolicznie oddano do użytku bunkier, w którym został umieszczony tzw. przyspieszacz nowotworowy - nowoczesne urządzenie wykorzystywane w leczeniu radioterapią.

Beskidzkie Centrum Onkologii
Przyśpieszacz nowotworowy w Beskidzkim Centrum Onkologii · fot. UM Bielsko-Biała


Bunkier jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Był budowy według najnowszej światowej technologii ze specjalnych elementów zawierających m.in. ołów i hel, stanowiących naturalną barierę dla promieni. W budynku, w którym znajduje się przyspieszacz, znalazły się także gabinety lekarskie, pomieszczenia socjalne oraz zaplecze niezbędne dla funkcjonowania nowoczesnego urządzenia. Nowy przyspieszacz powinien znacznie skrócić czas oczekiwania pacjentów na radioterapię. Zrealizowana inwestycja jest ostatnim etapem rozwoju zintegrowanego systemu radioterapii na Podbeskidziu.

ups / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.