Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1853

Próbował potrącić policjanta

We wtorek w Hałcnowie zatrzymano 25-letniego mężczyznę. Próbował on potrącić policjanta podejmującego wobec niego interwencję. Funkcjonariusz był po służbie, jednak bez wahania zareagował, gdy zauważył pojazd, który niejednokrotnie pojawiał się w komunikatach policyjnych.

Z informacji posiadanych przez 32-letniego policjanta Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej wynikało, że osoba poruszająca się samochodem Renault może być sprawcą kradzieży paliwa oraz quadów do jakich dochodziło na terenie Bielska i okolic. W samochodzie znajdował się quad, który zwrócił uwagę policjanta. Podszedł więc do kierującego, wylegitymował się i poprosił, aby mężczyzna zjechał we wskazane miejsce. Wtedy 25-latek ruszył, usiłując staranować policjanta, który zagrodził mu drogę. Policjantowi na szczęście nic się nie stało. Kierujący samochodem odjechał, wyrzucając po drodze przewożonego quada. Zaalarmowany patrol z Komisariatu IV podjął pościg i zatrzymał uciekiniera. Mężczyzna był trzeźwy.

Dzięki odważnej i pełnej zaangażowania postawie policjanta z KP I, który podjął działania w czasie wolnym od służby, udało się odzyskać skradzionego quada i zwrócić go właścicielowi oraz w wyniku dalszych czynności odnaleźć elementy z innego skradzionego pojazdu.

Mężczyźnie zostanie postawiony zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, co może go kosztować nawet 10 lat za kratami.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.