Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4251

Wspólne śniadanie na Pigalu - zdjęcia

13 i 14 czerwca na Placu Chrobrego po raz pierwszy w Bielsku-Białej odbył się kulinarny festiwal WszechSmaki, zorganizowany równolegle z Festiwalem Miast Partnerskich. Nie zabrakło pysznych potraw, smakowych wrażeń oraz kulinarnego show z udziałem gwiazd.

Festiwal "Wszechsmaki" na Pigalu - 14.06.2015 · fot. bielsko.info


Organizatorem wydarzenia była rodzinna firma Czanieckie Makarony sp. z o. o. , obchodząca w tym roku 25-lecie swej działalności. Firma powstała w Czańcu w 1990 roku, zaczynając od produkcji domowych makaronów, które szybko stały się hitem w sprzedaży. Dziś zakład jest jednym z największych producentów różnych makaronów w całej Polsce i znaczącym eksporterem za granicę.

Kilka miesięcy temu jego właściciele założyli blog kulinarny WszechSmaki.pl, na którym prezentują własne przepisy inspirowane podróżami po świecie. Dodatkowo pod hasłem "Czanieckie z pasją" wspierają różnych sportowców i propagują zdrowy styl odżywiania oparty na linii makaronów pełnoziarnistych. Partnerem w organizacji festiwalu był Bielmar, świętujący w tym roku 20 lat istnienia spółki i 70 lat zakładu w Bielsku-Białej.

Podczas trwania festiwalu od godz. 9 do 11.30 można było wziąć udział w śniadaniu z udziałem gwiazd i ekipą programu Dzień Dobry TVN, która w sobotę rano transmitowała na żywo relację z wydarzenia. Kto zgłodniał, mógł zakupić na miejscu kawę lub herbatę wraz z dołączonym gratis śniadaniem w wersji fit lub XL. Do wyboru były kanapki z hummusem przepisu Andrzeja Krzywego z zespołu De Mono, kanapki z wędzonym łososiem przepisu Dominiki Gwit - ambasadorki akcji "Jem drugie śniadanie", kanapki z wędzonym kurczakiem Marka Kaliszuka, kanapki z nowalijkami Doroty Choteckiej oraz bułeczki wypiekane nad ranem przez Mateusza Czekierdę z Restauracji Galeria Blu. Do wszystkich kanapek dołączona była sałatka owocowa lub warzywna przygotowana przez aktorkę i ambasadorkę bloga kulinarnego WszechSmaki.pl - Monikę Mrozowską. Zjedzone kalorie można było spalić w strefie rozruchu, gdzie odbywały się zajęcia fitness prowadzone przez wykwalifikowaną trenerkę.

Po południu ruszyło wielkie gotowanie na żywo w wykonaniu Mistrzów Kuchni - Mateusza Czekierdę i Jana Dutkę, którzy przygotowywali dania inspirowane kuchnią niemiecką, węgierską, rumuńską, amerykańską i polską. Dodatkowo można było posmakować wegetariańskich potraw autorstwa projektanta Piotra Pyrchały oraz zobaczyć sztukę zdobienia tortów i ciasteczek w wykonaniu modelki i autorki słodkich wypieków by Cremino Homemade Bakery - Ani Berezowskiej.

Atrakcją były również spotkania z podróżnikami, m. in. z Tomaszem Michniewiczem oraz wystawy zdjęć biorących udział w konkursie kulinarnym i z serii Cook&Go grupy Travel 4x4. Imprezę poprowadziła Czeszka Izabela Kapiasova, z zaangażowaniem towarzysząc kucharzom w przygotowywaniu potraw. Na zakończenie festiwalu solidną porcją muzyki poczęstował wszystkich brytyjski DJ Food w Klubie Muzycznym Opium.

as / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.