Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2015
  • 20 czerwca 2015
  • wyświetleń: 6847

Plantacja w gabinecie dentystycznym

80 krzewów konopi indyjskich, profesjonalny sprzęt do uprawy i blisko 3 kg gotowego do sprzedaży narkotyku zabezpieczyli policjanci CBŚP w czasie przeszukania pomieszczeń nieczynnego gabinetu stomatologicznego na terenie Bielska-Białej.

Plantacja w gabinecie dentystycznym · fot. CBŚP Bielsko-Biała


W wynajętych przez mężczyzn pomieszczeniach, po nieczynnym gabinecie stomatologicznym, policjanci ujawnili i zabezpieczyli profesjonalnie urządzoną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze ujawnili prawie 80 sztuk roślin, w większości z rozwiniętym kwiatostanem. Konopie uprawiane były przy wykorzystaniu w pełni zautomatyzowanego sprzętu oświetleniowo-nawadniającego i wentylacyjnego.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości odczynników chemicznych, które były wykorzystywane w trakcie uprawy. W przygotowanej specjalnej "suszarni" policjanci zabezpieczyli blisko 3 kg marihuany. Zlikwidowana plantacja umożliwiała zebranie ok. 5 kg gotowej marihuany, a co za tym idzie wyprodukowanie kilkunastu tysięcy "porcji dealerskich" tego narkotyku o czarnorynkowej wartości co najmniej 150 tysięcy złotych.

"Amatorzy zielonych roślin” nie zadowolili się wyłącznie produkcją samej marihuany, lecz zaczęli eksperymentować z produkcją znacznie mocniejszego narkotyku - haszyszu. Te próby zostały jednak udaremnione przez policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Jeden z nich był już wcześniej karany za przestępstwa podobne. Sprawcom przedstawiono zarzuty nielegalnej produkcji substancji odurzających, a także wprowadzania ich do sprzedaży, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

ab / bielsko.info

źródło: CBŚP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.