Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1688

6 jednostek straży do wycieku gazu

W poniedziałek przed godziną 19.00 w Międzyrzeczu Górnym doszło do uszkodzenia rurociągu gazu ziemnego średniego ciśnienia o średnicy 90 mm.

Do zdarzenia wysłano sześć jednostek straży pożarnej, w tym specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z JRG nr 1 w Bielsku-Białej. Strażacy wyznaczyli strefę zagrożenia przy pomocy przyrządów pomiarowych oraz ewakuowali mieszkańców domu znajdującego się w bliskim sąsiedztwie wycieku. Następnie przy pomocy opasek zaciskowych i sprzętu hydraulicznego ratownicy przystąpili do próby ograniczenia wycieku gazu.

Przybyłe pogotowie zamknęło dopływ gazu do uszkodzonego fragmentu. Strefa i okoliczne domy były monitorowane pod względem stężenia wybuchowego. Zagrożenie występowało w promieniu ok. 3 m od uszkodzenia, a po uszczelnieniu dokonano pomiarów i nie występowało stężenie wybuchowe. Na miejsce przybyła również ekipa remontowa celem wymiany zniszczonego odcinka rury gazowej. Działania zakończono przed godziną 21.

ab / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.