Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4571

Sportowy sukces radnego z Bielska

10 czerwca na krakowskich Błoniach odbyły się finałowe zawody biegów "Kwietnej Mili". Dużym sukcesem zakończył się start bielskiej ekipy w Sztafecie Samorządowej - biegu, w którym jednym z pięciu zawodników drużyny powinien być radny samorządowy dowolnego szczebla.

Sportowy sukces wiceprzewodniczącego · fot. UM Bielsko-Biała


Zawody miały na celu upamiętnienie 25-lecia samorządności w Polsce oraz I wizyty papieża Jana Pawła II w Polsce w 1979 roku. W imprezie wzięli udział przedstawiciele miast papieskich.

Sztafeta w składzie: Przemysław Drabek - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, Barbara Skupień, Iwona Kaim, Jan Marian Wróblewski oraz Jacek Jurczak (wszyscy ze stowarzyszenia Ultra Beskid Sport) zdeklasowała rywali w biegu sztafetowym 10 x 3.530 metrów i zwyciężyła, wyprzedzając drugą na mecie drużynę z Wrocławia o siedem i pół minuty, a sklasyfikowaną na trzeciej pozycji reprezentację Lublina o ok. 10 minut!

W tych samych zawodach, ale na krótszych trasach nasze miasto reprezentowała młodzież z Gimnazjum nr 14 pod opieką Marzeny Łozińskiej-Wrzeszcz. W biegu indywidualnym dziewcząt na dystansie 1.765 metrów startowały: Klaudia Waligóra, Julia Wyrwa, Paulina Soduła i Kinga Nikiel, natomiast w biegu chłopców na dwukrotnie dłuższej trasie rywalizowali: Sebastian Chmura, Jakub Gąsiorek, Krystian Folga oraz Marcin Kośniowski.

Lokalnym koordynatorem akcji "Kwietna Mila" w Bielsku-Białej, jak również organizatorem eliminacji, przeprowadzonych w naszym mieście 28 maja był Władysław Göttlich - prezes Klubu Rekreacyjno-Sportowego TKKF Błonia.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.