Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4807

Przesuwają murawę o sześć metrów

Wraz z zakończeniem sezonu piłkarskiego rozpoczęło się przesunięcie murawy stadionu miejskiego w Bielsku-Białej. Zostanie ona przesunięta o 6 metrów w kierunku trybuny wschodniej.

Przesuwają murawę o sześć metrów · fot. UM Bielsko-Biała


10 czerwca rozpoczęła się realizacja pierwszej części wymiany darni w polu środkowym, polach bramkowych, pasach za bramkami i linią boczną. Drugi etap obejmujący ułożenie nowej darni wraz z warstwą nośną w miejscu poszerzenia płyty boiska rozpoczęty zostanie po wykonaniu przesunięcia płyty. Zakończenie prac obejmujących także okres 3 tygodniowego nadzoru nad prawidłowym ukorzenianiem się nowo ułożonej darni planowane jest około 24 lipca.

Równocześnie trwają prace związane z wykonaniem modernizacji systemu automatycznego zraszania płyty boiska, obejmujące swoim zakresem dostawę i montaż nowego sterownika do selektywnego sterowania systemem, przesunięcie i wbudowanie 15 nowych zraszaczy, wymianę przewodów sterujących, wykonanie rurociągu do napełniania zbiornika retencyjnego. W tym przypadku termin zakończenia prac zaplanowano na 29 czerwca.

W ramach już zakończonych prac wykonano czyszczenie zbiornika retencyjnego do odprowadzania wód opadowych wraz z przeglądem pomp nawadniających pracujących w systemie zraszania murawy. Na bieżąco wykonywane są prace pielęgnacyjne murawy boiska takie jak koszenie oraz nawadnianie "ręczne" w obszarach płyty boiska z uwagi na modernizację systemu zraszania.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.