Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1911

Dziecko w samochodzie? Wybij szybę!

Wraz z powrotem upałów wraca temat bezmyślnego pozostawiania dzieci bez opieki w samochodach. Dziecko pozostawione w zamkniętym aucie nie ma szans na przeżycie. Jego jedyną szansą na uniknięcie śmierci jest pomoc świadomej i odpowiedzialnej osoby z zewnątrz.

Dziecku pozostawionemu w nagrzanym samochodzie grozi śmierć w okrutnych męczarniach. Wnętrze samochodu pozostawionego na słońcu w ciągu kilkunastu minut potrafi nagrzać się do temperatury znacznie przekraczającej bezpieczną dla ludzkiego, a zwłaszcza dziecięcego życia. W organizmie małego człowieka niezwykle szybko dochodzi do nieodwracalnych, tragicznych w skutkach zmian.

- Reagujmy, gdy widzimy dziecko zostawione w nagrzanym samochodzie! Nie bójmy się nawet wybić szyby - mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. - Apeluję także do mediów o każdorazowe nagłaśnianie takich sytuacji, by mówić głośno i wyraźnie, jakie konsekwencje dla dzieci może mieć pozostawianie ich w upale w zamkniętym aucie - dodaje RPD.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.