Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2978

Kolejny cios dla bielskiej lewicy

Blisko 50 członków SLD w Bielsku-Białej na czele z Jerzym Balonem wypisało się ze struktur partyjnych. To pokłosie konfliktu na bielskiej lewicy, który rozgorzał w minionym roku. Publikujemy pełną treść oświadczenia, które dotarło do naszej redakcji.

balon, sld
Niespełna 10 lat temu lewica miała najwięcej reprezentantów w Radzie Miejskiej · fot. archiwum Jerzego Balona


Oświadczenie rezygnacji z członkostwa w partii

My niżej podpisani rezygnujemy z członkostwa w SLD na znak zbiorowego protestu przeciwko dalszej eskalacji działań wymierzonych w działaczy miejskiej organizacji SLD w Bielsku-Białej. Protestujemy przeciwko całkowicie nieuzasadnionemu rozwiązaniu Zarządu i Rady Miejskiej SLD, pozbawieniu prawa pełnienia funkcji w partii na cztery lata najbardziej aktywnych członków SLD w Bielsku-Białej. Nierozpatrywaniu przez szereg miesięcy odwołań od tych decyzji. Bezprawnego skreślenia około 50-ciu członków miejskiej organizacji partyjnej, bez dochowania elementarnych zasad przyzwoitości. To wszystko uprawnia nas do tak dosadnej decyzji, bowiem nie może być naszego dalszego przyzwolenia dla osób kierujących partią, które za priorytet uznają podsycanie wewnętrznych sporów, wyrzucanie ludzi z partii, formułowanie różnych bezpodstawnych oskarżeń a wszystko to dla własnych partykularnych interesów.

Taka polityka już przyniosła najgorsze w dziejach SdRP i SLD a więc począwszy od 1990 r. wyniki, że przypomnimy tylko poparcie dla SLD w Bielsku-Białej w wyborach samorządowych 2014 roku na poziomie ledwie 4 % a w wyborach Prezydenta RP zaledwie 2 %. Partia, która nie ma minimum przyzwoitości wobec własnych członków, zajmuje się sama sobą zamiast doskonalić ofertę programową i pozyskiwać nowych wyborców nie ma racji bytu.

Jerzy Balon w imieniu 45 członków SLD w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.