Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2015
  • 13 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2295

Zaprezentują się miasta partnerskie

Za nami:

W dniach 12-14 czerwca na Rynku Starego Miasta w Bielsku-Białej startuje 11. edycja Festiwalu Miast Partnerskich "Poznajmy się". Równolegle z Festiwalem Miast Partnerskich rusza Festiwal Kulinarno-podróżniczy "WszechSmaki".

festiwal miast partnerskich


Tradycyjnie celem wydarzenia jest zaprezentowanie mieszkańcom Bielska-Białej atrakcji turystycznych miast partnerskich oraz promocja Bielska-Białej wśród przedstawicieli miast zaprzyjaźnionych, którzy wezmą udział w Festiwalu. Udział potwierdzili m.in. goście z Wiednia, Baia Mare (Rumunia), Frydka-Mistka (Czechy), Grand Rapids (USA), Samorządu Mniejszości Polskiej w Szolnoku (Węgry), Trzyńca (Czechy), Wolfsburga (Niemcy) oraz Ustki.

Jak zawsze, w programie wiele atrakcji muzycznych, wśród których usłyszymy dźwięki nawiązujące do kultury wspomnianych regionów. Już w piątkowy wieczór na scenie pojawi się gość z Wiednia, wokalistka NIDDL wraz z zespołem oraz bielski zespół Factory of Blues. W sobotę i niedzielę scena muzyczna startuje od 15.00, na której m.in. wystąpią: niemiecki "Papa" Henschel Swingtett z Berlina, Müller & die Platemeiercombo z Wolfsburga, czeski Pear Band oraz Noemiracles z Trzyńca oraz bielscy wykonawcy, w tym wspomniane Factory Of Blues, Identyczni oraz Piotr Wróbel z zespołem.

Tradycyjnie, w ramach Festiwalu, odbędzie się impreza promocyjna Ustki pod nazwą "Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej", w ramach której przygotowano ciekawą ofertę letniego wypoczynku nad polskim morzem. Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których w sobotę i niedzielę, w godzinach od 15.00 do 19.00, zorganizowane zostaną warsztaty pod hasłem: Klub Kreatywnego Inżyniera.

program festiwalu mia
Program 11. Festiwalu Miast Partnerskich


Po raz pierwszy, równolegle z Festiwalem Miast Partnerskich, rusza Festiwal Kulinarno-podróżniczy WszechSmaki. W ramach tego wydarzenia, na pl. Chrobrego będzie można degustować regionalne dania makaronowe, wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez aktorkę i autorkę książek kulinarnych, Monikę Mrozowską oraz uczestniczyć w śniadaniu gwiazd - porannym spotkaniu przy kawie połączonym z rozruchem i zdrowym śniadaniem z ambasadorami zdrowego odżywiania. Dodatkowo w programie prelekcje znanych podróżników, warsztaty z egzotycznych wypieków, wystawa zdjęć kulinarno-podróżniczych oraz konkurs dla restauratorów. Gościem specjalnym będzie brytyjska gwiazda muzyki elektronicznej, DJ FOOD, na którego występ zapraszamy w sobotni wieczór.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.