Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2071

To prawdziwy policjant z żelaza

Bielski policjant - mł. asp. Dawid Stwora - zajął III miejsce w rozgrywanych ostatnio w Pszczynie zawodach triathlonowych Silesian Man, w których uczestniczyło ponad 260 zawodników.

dawid stwora
Mł. asp. Dawid Stwora na mecie morderczych zawodów · fot. Silesiaman


Policjant z Bielska-Białej oprócz dobrych wyników w służbie może się pochwalić niecodzienną pasją, którą realizuje poza służbą, osiągając coraz lepsze wyniki w zawodach triathlonowych. W miniony weekend uczestniczył w zawodach Silesian Man, które odbywały się Pszczynie. Na starcie spotkało się ponad 260 zawodników. Policjant wywalczył miejsce na podium, zajmując wysoką III lokatę. Początkiem maja uczestniczył w Triathlonowych Mistrzostwach Polski w miejscowości Jacnia na Zamojszczyźnie, gdzie zajął 14 miejsce, pokonując na rowerze trasę 90 km, 21 km biegu i przepłynął blisko 2 km.

Dawid Stwora od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Przez 15 lat trenował karate, a później kolarstwo i biegi. Od ponad 4 lat z powodzeniem uprawia triathlon. Swoją pasję świetnie godzi z obowiązkami służbowymi. Na co dzień dowódca Grupy Szybkiego Reagowania w Wydziale Prewencji w Bielsku-Białej, przewodnik psa tropiącego, instruktor technik i taktyk interwencji oraz pirotechnik, wybiera triathlonowe zawody dla "ludzi z żelaza". Policjant nawet nie myśli o zasłużonym urlopie. Już bowiem przygotowuje się do startów na kolejnych imprezach, a nad morze wyjeżdża tylko po to, aby uczestniczyć w zawodach Iron Man, które odbędą się wkrótce w Gdyni.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.