Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1995

TV: policjanci u małych pacjentów

Bielscy policjanci odwiedzili najmłodszych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Spotkanie zaplanowano w związku z obchodami Dnia Dziecka. Dla policjantów z wydziału ruchu drogowego i prewencji spotkanie to było wyjątkową okazją do edukacji w zakresie bezpieczeństwa.Każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą służbowego motocykla. Wszyscy mogli włączyć sygnały dźwiękowe i przymierzyć służbową czapkę policjanta ruchu drogowego. Asp. Dariusz Popadyniec, policyjny przewodnik psa tropiącego, przypomniał dzieciom, jak zachowywać się w kontakcie z obcymi zwierzętami i jak prawidłowo zajmować się własnymi czworonogami. Swoje umiejętności zaprezentował też pies służbowy Ares, który wzbudził ogromne zainteresowanie maluchów.

Sierż. Zbigniew Śliwka z wydziału ruchu drogowego, zachęcał najmłodszych do jazdy w fotelikach i zapinania pasów. Maluchy chętnie i prawidłowo odpowiadały na pytania mundurowych, a w czasie zabawy rozmawiały z policjantami o swoim bezpieczeństwie w ruchu drogowym i codziennym życiu oraz o szczegółach policyjnej służby.

Policjanci u małych pacjentów - 01.06.2015 · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci pamiętali także o małych pacjentach, którzy z powodu choroby nie mogli zejść do izby przyjęć. Odwiedzili ich osobiście w salach, gdzie rozmawiali, dodając pozytywnej energii w walce z chorobą. Małym pacjentom życzymy samych radosnych chwil, codziennego uśmiechu, a przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia!

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.