Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3284

Bielsko-Biała ma nowego bohatera!

Lisek Fenek to nowy bohater dzieci z Bielska-Białej. Pod koniec maja do księgarni trafiła pierwsza seria "Przygód Fenka" zatytułowana "Pory roku". Mamy do rozdania trzy komplety książek dla naszych czytelników

przygody fenka
Przygody Fenka · fot. bielsko.info


- Przygody Fenka to nie tylko taka bajka "na dobranoc". Nasze książeczki są nie tyle "do przeczytania", co "do przepracowania". Dzięki dużej ilości materiałów dodatkowych, zamieszczonych w książeczce, a także możliwych do bezpłatnego pobrania z naszej strony internetowej http://www.fenek.pl, możliwości wykorzystania książeczki są naprawdę duże - mówi Magdalena Sroka, autorka książeczek.

Na każdej stronie znajdziemy pytania pomagające w zrozumieniu treści bajki, a także kształcące podstawowe umiejętności, takie jak: znajomość kolorów czy umiejętność przeliczania elementów. Na końcowych stronach książeczek zamieszczone są ciekawe sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem po jej przeczytaniu, a także wypowiedzi ekspertów (lekarzy, psychologów, strażaków i wielu innych), które pomogą rodzicom w przepracowaniu ważnych kwestii z maluchami. Dodatkowo w każdej bajce znajdziemy wyróżnione kolorem czerwonym wyrazy, które współgrają z zamieszczonymi na stronie internetowej planszami do nauki globalnego czytania.

Na początku wakacji ukaże się kolejna seria, tym razem zatytułowana "Bezpieczeństwo", poruszająca kwestie takie jak: przepisy ruchu drogowego czy znajomość numeru alarmowego. Kolejne serie poruszać będą tematy dotyczące dobrego zachowania, sportu i zdrowia, szacunku dla odmienności, dbałości o środowisko naturalne czy trudnych kwestii z którymi dzieci niejednokrotnie muszą się mierzyć. Już niedługo będzie również dostępna bezpłatnie pierwsza bajka audio z serii "Podróże Fenka".

"Przygody Fenka" nabyć można za pośrednictwem księgarni internetowej, wybranych księgarni stacjonarnych, a także strony http://www.fenek.pl. 

Konkurs

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.