Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2015
  • wyświetleń: 6515

Cztery nowe szlaki rowerowe

Już niebawem na północnym zboczu Koziej Góry powstaną cztery nowe trasy rowerowe. Urząd Miejski ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę tras rowerowych w ramach środków tegorocznego budżetu obywatelskiego.

ścieżki rowerowe
Szlaki rowerowe powstaną jeszcze w tym roku


Koncepcja budowy szlaków rowerowych na zboczu Koziej Góry zajęła drugie miejsce w głosowaniu na ogólnomiejskie projekty budżetu obywatelskiego. Urząd Miejski zobowiązał się zatem do wykonania inwestycji w 2015 roku. Pod koniec maja Wydział Gospodarki Miejskiej ogłosił przetarg na projekt i budowę górskich, rekreacyjnych szlaków rowerowych typu "singletrack" na terenie lasu komunalnego w rejonie Koziej Góry.

Inwestycja zakłada zaprojektowanie i budowę czterech ścieżek rowerowych o szerokości do 1,00 m i długości łącznej ok. 8885 m, składających się z czterech sekcji:
  • sekcja 1 (trasa bardzo łatwa) - długość - ok. 935m, nachylenie - ok. 5%,
  • sekcja 2 (trasa łatwa) - dł. ok. 4.200m, nachylenie - ok. 6,8%,
  • sekcja 3 (trasa średnio-trudna) - dł. ok. 1.900m, nachylenie - ok. 11%,
  • sekcja 4 (trasa trudna) - dł. ok. 1.850m, nachylenie - ok. 14%.


koncepcja tras
Koncepcja tras rowerowych


Trasy mają być oznakowane za pomocą tabliczek. Oznakowane muszą być nie tylko nazwy szlaków, drogi dojazdowe, ewentualne skrzyżowania, kierunek poruszania, ale także możliwie dokładnie przebieg trasy i wszelkie trudności terenowe lub potencjalnie niebezpieczne elementy na trasie przejazdu.

Termin składania ofert w przetargu upływa 12 czerwca. Wyłoniony w zamówieniu publicznym wykonawca będzie zobowiązany do zakończenia prac do 16 tygodni od podpisania umowy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.