Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3411

Nasi ratownicy znów najlepsi - zdjęcia

W ostatnich dniach w Jeleniej Górze odbyły się X Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Wzięło w nich udział 17 Zespołów Ratownictwa Medycznego z całej Polski. Bielskie Pogotowie Ratunkowe reprezentował zespół w składzie 3 ratowników medycznych: Michał Ćwiertnia, Tomasz Ilczak oraz Arkadiusz Stasicki.

Bielscy ratownicy najlepsi · fot. materiały własne i organizatora, jeleniagora998.pl


Organizatorzy przygotowali dla zespołów 6 zadań - w tym test z wiedzy medycznej. Pierwszą konkurencją było zadanie nocne - wypadek busa przewożącego osoby niepełnosprawne w tym dwie osoby głuchonieme. Do wypadku doszło na Górze Szybowcowej. Głęboka noc nie ułatwiała akcji ratunkowej. Sędziowie w tym zadaniu oceniali wiedzę medyczną, znajomość algorytmów postępowania, a także komunikację z osobami głuchoniemymi.

Drugiego dnia zawodów przygotowano kilka konkurencji. Zadania polegały na: resuscytacji krążeniowo-oddechowej 19-letniego mężczyzny, który zasłabł na basenie, pomocy poszkodowanemu, który na skutek bójki wypadł za balustradę wieży widokowej, ratowaniu turysty, którego ukąsiła żmija (poszkodowany był obywatelem Czech, co utrudniało komunikację), zintegrowanym działaniu 6 zespołów ratownictwa medycznego podczas pomocy turystom, którzy zostali ostrzelani w wyniku wymiany ognia pomiędzy Strażą Graniczą a napastnikami.

Zespół z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego wygrał jedno z zadań oraz okazał się najlepszy zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Mistrzostwa w Jeleniej Górze były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski, które odbędą się we wrześniu w Łodzi.

Klasyfikacja końcowa:
1. Bielskie Pogotowie Ratunkowe
2. Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu
3. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.