bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 maja 2015
  • wyświetleń: 4418

Kwarantanna w urzędzie - zdjęcia

Co należy zrobić, jeśli ujawnione zostanie wystąpienie wirus Ebola? Najczarniejszy scenariusz przyjęto podczas tegorocznych ćwiczeń w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Kwarantanna 2015 - 29.05.2015 · fot. Jeremi Astaszow


W zorganizowanym przez Śląski Urząd Wojewódzki ćwiczeniu, pod przewodnictwem wojewody śląskiego Piotra Litwy, wzięli udział samorządowcy kilkunastu miast i powiatów województwa śląskiego, pracownicy sanepidu, policja, straż pożarna, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe, zarządcy, właściciele i administratorzy obiektów kwarantannowych oraz przewoźnicy realizujący transport do miejsc kwarantanny, a także urzędnicy kilku wydziałów Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Procedury postępowania z osobą podejrzaną o zarażenie wirusem Ebola sprawdzono już w listopadzie ubiegłego roku podczas ćwiczeń pod nazwą "Wirus 2014". Scenariusz ćwiczenia "Kwarantanna 2015" zakładał, że trzytygodniowej kwarantannie zostanie poddanych kilkadziesiąt osób, które miały kontakt z osobą podejrzaną o zarażenie wirusem Ebola . To urzędnicy Biura Obsługi Klienta Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i pracownicy pogotowia ratunkowego, którzy udzielali pierwszej pomocy klientowi BOK mającemu objawy świadczące o zarażeniu wirusem gorączki krwotocznej, który niedawno wrócił z kraju, gdzie wirus ten występuje.

Osoby podejrzane o zakażenie zostały zgromadzone w specjalnej, zamkniętej strefie, a następnie poddane dekontaminacji, potem przeszły do wyznaczonych środków transportu, którymi udały się do trzech miejsc odbywania kwarantanny - w Chorzowie, Raciborzu i Częstochowie.

Celem ćwiczenia było sprawdzenie i weryfikacja wybranych elementów Wojewódzkiego Planu Działań na Wypadek Wystąpienia Epidemii dla Województwa Śląskiego, w tym zwłaszcza dotyczących kwarantanny osób, które były narażone na zakażenie oraz sprawdzenie sprawności służb, inspekcji i instytucji współdziałających podczas prowadzonych ćwiczeń.

ab / bielsko.info, źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.