bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 maja 2015
  • wyświetleń: 1581

Bilans policyjnej akcji - 96 mandatów

W miniony czwartek policjanci z wydziału ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy z bielskiego pododdziału prewencji i strażników miejskich zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych.

Najczęściej popełnianymi przez nich wykroczeniami było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz pokonywanie przejść na czerwonym świetle. Skontrolowano blisko 100 pieszych. 58 ukarano za przechodzenie przez jezdnię w miejscu zabronionym, 8 za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

W czasie czwartkowych działań policjanci zwracali uwagę nie tylko na niebezpieczne zachowania pieszych, ale i kierowców. 30 z nich, którzy w rażący sposób naruszali bezpieczeństwo pieszych, ukarano mandatami. Wśród popełnianych przez kierowców wykroczeń dominowało nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Kierowca, który nie zważając na przechodnia nie ustąpi mu pierwszeństwa na przejściu, naraża się na mandat w wysokości 350 złotych, a dodatkowo na jego konto wpisywanych jest 10 punktów karnych. W przypadku jeśli realnie zagroził bezpieczeństwu pieszego, może nawet stracić prawo jazdy. Nie wspominając o zagrożeniu jakie powoduje - narażając pieszego na potrącenie i dotkliwe obrażenia ciała, które niejednokrotnie kończą się tragiczne. Podobne działania będą kontynuowane w najbliższym czasie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.