bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 maja 2015
  • 30 maja 2015
  • wyświetleń: 3787

Kierowcy jeżdżą bez uprawnień

Od 18 maja kierowcy, którzy prowadzą pojazd, pomimo tego że prawo jazdy zostało im wcześniej odebrane przez starostę, popełniają przestępstwo. Tylko w środę bielscy policjanci zatrzymali dwóch takich kierowców.

Pierwszy z nich, 64-letni kierowca Renault clio, Został zatrzymany przez patrol z drogówki o 9.00 na bielskiej Al. Armii Krajowej. Tuż po 16.00 na tej samej ulicy, policyjni wywiadowcy zatrzymali 27-latka kierującego Fiatem Punto. Obaj kierowcy nie posiadali uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, które zostały im zatrzymane na podstawie decyzji administracyjnej. Za swoje czyny odpowiedzą wkrótce przed sądem.

Przypominamy, że 18 maja zaczęły obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących, którzy popełnią najcięższe przewinienia w ruchu drogowym. Dotyczy to w szczególności kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowania zagrożenia bezpieczeństwa, rażącego przekraczania dopuszczalnej prędkości, czy kierowania pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.