bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 maja 2015
  • wyświetleń: 1777

Internetowa pomoc dla zwierząt

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej wzięło udział projekcie na rzecz bezdomnych zwierzaków. Każdy za pośrednictwem strony internetowej www.dlaSchroniska.pl może wspomóc 24 schroniska z całego kraju, w tym również i z Bielska-Białej.

Głównym celem projektu jest zachęcanie do adopcji bezdomnych psów i kotów oraz dostarczenie do schronisk potrzebnych artykułów. Historie bezdomnych zwierząt są różne. Jedne trafiły do schroniskowych boksów po wypadkach, inne zostały skatowane przez człowieka, a dla jeszcze innych po prostu zabrakło miejsca w domu pana. Dzięki portalowi każdy może zobaczyć zdjęcia podopiecznych schroniska, zapoznać się z ich historią i wybrać te, którym najbardziej chce pomóc.

Pracownicy danej placówki dobierają potrzebne zwierzętom produkty, a internauci mogą zakupić je za pośrednictwem strony i przekazać wybranemu przez siebie zwierzakowi. Moze być to karma, nowa miseczka albo zabawka. Pomoc ma wymiar symboliczny. Na stronie można również zakupić zabawne koszulki, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym zwierzętom.

W bielskim schronisku aktualnie przebywa około 220 psów i 50 kotów, czekających na nowy dom. Zdzisław Szwabowicz, dyrektor schroniska informuje, że dołączenie do projektu dlaSchroniska.pl to tylko jedno z wielu działań, które od lat podejmują pracownicy i wolontariusze placówki w celu zapobiegania bezdomności psów i kotów.

- Od dawna podejmujemy różne działania w celu promocji naszych zwierząt. Do projektu dlaSchroniska.pl dołączyliśmy kilka miesięcy temu i od tego czasu otrzymaliśmy już 3 dostawy różnych akcesoriów dla zwierząt, m. in. karmy oraz różne preparaty pielęgnacyjne (szampony i krople) - mówi Zdzisław Szwabowicz. Jak podkreśla, potrzeby są ogromne i tutaj liczy się każdy gest, jednak nie należy zapominać, że bezdomne zwierzęta najbardziej potrzebują nowego domu i kochających właścicieli. - Najważniejsze jest, aby ludzie adoptowali bezdomne psy i koty, bo żadne akcesoria nie zastąpią im nowego domu, czyli tego, czego najbardziej potrzebują - zaznacza.

Dyrektor wskazuje również na fakt, że ludzie często omijają schroniska, stereotypowo szeregując je do miejsc zwierzęcych chorób i zaniedbań, co mija się z rzeczywistością. Sytuacja podopiecznych bielskiego schroniska przedstawia się dobrze, jednak wiele z nich wciąż pozostaje osamotnionych, czekających na zainteresowanie z zewnątrz.

- Nasze zwierzęta są w bardzo dobrym stanie, są zdrowe, zadabane, potrafią chodzić na smyczy. To normalne czworonogi, którym po prostu zabrakło w życiu szczęścia, dlatego tak ważne jest, aby ludzie mogli je zobaczyć i przekonać się o tym na własne oczy - mówi dyrektor schroniska. Wszelkiego rodzaju akcje, które od lat podejmuje bielskie schronisko przyczyniły się już do zwiększenia liczby adopcji zwierząt. To przede wszystkim zasługa pracowników placówki, wolontariuszy i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pomogli w promowaniu bezdomnych psów i kotów.

Udział w projekcie zapewnił potrzebującym zwierzętom wielowymiarową pomoc, a przede wszystkim dał szansę na znalezienie nowego domu. Każdy kto wejdzie na stronę www.dlaSchroniska.pl może bezpośrednio pomagać podopiecznym bielskiego schroniska oraz wielu innym z całej Polski. Dzięki internetowej akcji bezdomne zwierzęta nie są skazane na odizolowanie od reszty świata, ale daje się im szansę zauważenia i dotarcia do ludzkich serc. Projekt objął honorowym patronatem prezydent miasta Jacek Krywult.

as / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.