bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 maja 2015
  • wyświetleń: 2469

Stanowczy sprzeciw ws. opłat

Radni jednogłośnie przyjęli stanowisko ws. planowanego wprowadzenia opłat za przejazd północno-wschodnią obwodnicą Bielska-Białej.

Przypominamy, że z dniem 30 czerwca 2015 roku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ma zamiar rozszerzyć sieć płatnych dróg w Polsce, objętych systemem viaTOLL (dla pojazdów samochodowych powyżej 3,5 tony oraz autobusów jest obowiązkowy, a opłaty uiszczane są wówczas ręcznie w specjalnie wyznaczonych miejscach poboru). Na liście znalazła się między innymi północno-wschodnia obwodnica Bielska-Białej.

Na majowej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie przyjęli stanowisko ws. wprowadzania opłat, które zostanie wysłane do premier Ewy Kopacz. - Po wprowadzeniu opłat spodziewamy się lawinowego powrotu ciężkiego ruchu tranzytowego do śródmieścia, co nie tylko doprowadzi do komunikacyjnego paraliżu, ale również wpłynie na degradację dróg. Obawiamy się również, że zwiększenie natężenia ruchu w centrum miasta będzie miało destrukcyjny wpływ na jego zabytkową substancje architektoniczną, wzrost zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i wzrost emisji spalin i hałasu - czytamy w oświadczeniu.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.