bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 11664

Konopie indyjskie u 27-latka

Kilka krzaków konopi indyjskich, z których pozyskiwany jest popularny narkotyk w postaci marihuany oraz „susz konopi” zabezpieczyli w poniedziałek bielscy policjanci. Narkotyk nie trafi już do nielegalnego obrotu, a sprawca odpowie za uprawę i posiadanie znacznej ilości substancji zakazanych.

konopie indyjskie, narkotyki, policja
fot. Policja


Policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej - w wyniku przeprowadzonych czynności służbowych - zabezpieczyli znaczną ilość roślin w postaci konopi indyjskich, z których pozyskiwana jest marihuana, a także tzw. „susz konopi”. Nielegalna uprawa prowadzona była na terenie pow. bielskiego przez 27-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzuty uprawy i posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Zabezpieczone konopie pozwoliłyby na wyprodukowanie kilkuset porcji narkotyku, popularnego nie tylko wśród młodzieży. Jego czarnorynkowa wartość sięga kilku tysięcy złotych.

Marihuana to najpopularniejszy narkotyk, lekceważony i niesłusznie uważany za nieszkodliwy. Skutki jego używania wywołują m.in. zaburzoną ocena sytuacji, spadek koncentracji, zobojętnienie, przewlekłe zapalenie oskrzeli i krtani, astmę oskrzelową, depresję oraz lęki i psychozy. Przypominamy rodzicom nastolatków, że o zażywaniu marihuany mogą świadczyć: słodkawa woń oddechu, włosów i ubrania, nagłe zainteresowanie hodowlą roślin, fifki, fajki, bibułki papierosowe występujące w otoczeniu nastolatka.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.