bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2010
  • wyświetleń: 2642

Nowe mieszkania komunalne

Do kolejnych 6 mieszkań komunalnych już niebawem wprowadzą się nowi lokatorzy. Zakończyły się prace modernizacyjne związane z remontem budynku przy ulicy Broniewskiego 40-42.

Mieszkania komunalne
fot. UM Bielsko-Biała


Budynek pochodzący z 1925 roku ma trzy kondygnacje, podpiwniczenie i nieużytkowy strych. Konstrukcja strychu i poddasza ze względu na swoje unikalne walory wpisana jest do rejestru zabytków (więźba ma konstrukcję tzw. plastra miodu).

Prace modernizacyjne obiektu były niezbędne po pożarze, który miał miejsce w roku 2005. Były prowadzone w dwóch etapach. Pierwszy z nich w latach 2007-2008 dotyczył pierwszej klatki schodowej budynku, drugi zakończył się w tym roku i sfinalizował całość prac.

Nowe mieszkania są dwupokojowe, posiadają aneks kuchenny oraz łazienkę. Najmniejsze z nich liczy 48m2, największe 51m2. Każdy z lokali posiada instalację telewizyjną, telefoniczną oraz domofon. Jednym z elementów prowadzonych prac była również przebudowa infrastruktury wokół budynku.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.