bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 maja 2015
  • wyświetleń: 2182

Powyborcze komentarze polityków

Po ogłoszeniu sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich poprosiliśmy polityków z Bielska-Białej - zarówno zwolenników Andrzeja Dudy, jak i Bronisława Komorowskiego - o krótki komentarz powyborczy.

stanisław pięta
Stanisław Pięta · fot. UM Bielsko-Biała


Stanisław Pięta, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Chciałbym podziękować wszystkim wyborcom Andrzeja Dudy. Mamy nową Polskę. W serca ludzi wlała się nowa nadzieja. Będziemy budować wspólnotę, bo to że wygrał Andrzej Duda wcale nie oznacza, że przegrali wyborcy Bronisława Komorowskiego. Znam pana Prezydenta Andrzeja Dudę. Jest to człowiek wielkiej łagodności, dialogu i współpracy, który będzie zabiegał o zaufanie wszystkich Polaków, także tych, którzy nie uczestniczy w wyborach lub poparli dotychczasowego Prezydenta. Jest mężem stanu, który potrafi myśleć o wszystkich, a przede wszystkim o przyszłości Rzeczypospolitej Polskiej.

klimaszewski
Jarosław Klimaszewski · fot. bielsko.info


Jarosław Klimaszewski, przewodniczący zarządu Platformy Obywatelskiej w Bielsku-Białej

Z decyzją obywateli się nie dyskutuje. Trzeba przyjąć wynik do wiadomości i wyciągnąć z niego wnioski. Przewaga jest ewidentna. Być może były błędy w kampanii wyborczej, będzie czas, żeby to ocenić. Wniosek jest taki, że mamy dosyć istotny podział w społeczeństwie. Myślę, że to jest dobry czas, żeby spróbować zrobić coś z tym podziałem. Kampania wyborcza opierała się głównie na emocjach, nie merytoryce. Nadszedł czas na merytoryczną rozmowę przed jesiennymi wyborami parlamentarnycmi. Gratuluje panu Andrzejowi Dudzie, bo widać było, że jego sztab włożył dużo pracy. Kandydat PiS-u był aktywny i po prostu skuteczniejszy. Liczę, że będzie to dobra prezydentura dla Polski, bo trudno życzyć nowemu Prezydentowi źle.


Wiyzta Andrzeja Dudy w Bielsku-Białej - 27.03.2015
Stanisław Szwed · fot. bielsko.info


Stanisław Szwed, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Przede wszystkim przemawia przez nas wielka radość. Andrzej Duda, który był w Bielsku-Białej i spotkał się z mieszkańcami naszego miasta, został Prezydentem. Mamy więc wspaniałego prezydenta elekta, który chce słuchać Polaków, być obecny i aktywny w przestrzeni publicznej. Nasz prezydent nie będzie dzielił tylko łączył. Co prawda w Bielsku-Białej wynik był gorszy, ale i tak w porównaniu do lat wcześniejszych można zaobserwować poprawę. Cieszy wynik w całym okręgu, gdzie Andrzej Duda uzyskał blisko 54% poparcia. Wybór nowego, dynamicznego prezydenta to dobry znak przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi, które czekają nas już na jesieni.

staniszewska
Grażyna Staniszewska · fot. staniszewska.pl


Grażyna Staniszewska (była europosłanka, popierała kandydaturę Bronisława Komorowskiego):

Ja nie wiem kto to jest Andrzej Duda. Wiem co to jest PiS - partia reprezentowana przez Jarosława Kaczyńskiego. Jak na razie to traktuje Andrzeja Dudę jako reprezentanta Jarosława Kaczyńskiego. On ma szansę, ale musiałby się odciąć od wypowiedzi w stylu "my jesteśmy tam gdzie wtedy, oni tam gdzie było ZOMO" i takiego standardu traktowania przeciwnika. Absolutnie nie wierzę w jedno słowo o możliwości budowania wspólnoty wszystkich Polaków. Ta kampania była bardzo źle prowadzona od samego początku. Prezydent już tak naprawdę w pierwszej turze przegrał no i potem robił tylko głupie ruchy. Trzeba powiedzieć również o kompletnym braku wsparcia ze strony Platformy Obywatelskiej. Tusk się włączył w ostatnim momencie, Kopacz lepiej żeby się nie odzywała. W Bielsku-Białej Platforma również nie zrobiła nic na rzecz swojego kandydata. Posłowie i radni zdecydowali, że zajmą się swoimi karierami, a nie kampanią na rzecz Bronisława Komorowskiego. Najbardziej optymistyczną wiadomością z wyborów jest frekwencja w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.