bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 maja 2015
  • wyświetleń: 5505

Pseudokibice zamalowali autobus

Najprawdopodobniej w nocy z 22 na 23 maja wandale uzbrojeni w farby w puszce sporządzili wątpliwej jakości "mural" na… boku zaparkowanego w Kętach autobusu liniowego PKS Bielsko-Biała.

Wandale pomalowali autobus bielskiego PKS-u · fot. UG Kęty


Jak informuje przewoźnik, to pierwszy tego typu przypadek w Kętach. W innych miejscowościach problem graffiti pojawiał się sporadycznie, wandale nigdy jednak nie działali na tak dużą skalę i sporządzali tylko nieduże rysunki. Tym razem nie oszczędzili nawet 1 cm kwadratowego powierzchni boku pojazdu - zamalowali zarówno karoserię, jak i okna.

Straty poniesione przez bielski PKS są dopiero szacowane, lecz już wiadomo, że do małych należeć nie będą i wyniosą ok. 3-4 tys. zł. Farba, której użyto do wykonania "malunku", jest wyjątkowo odporna na zmywanie. Pojazd najpewniej czeka więc kompleksowe malowanie. Dodatkowych kosztów nastręczy także odnowienie reklamy wielkoformatowej, która umieszczona była na autobusie. Jej także najprawdopodobniej nie uda się doczyścić.

sid / bielsko.info, źródło: UG Kęty

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.