bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 maja 2015
  • 23 maja 2015
  • wyświetleń: 10097

Rolkowisko na stałe i dla każdego!

Ksiądz Mateusz Dudkiewicz, który zaszczepił bielszczan do jazdy na łyżwach i gry w hokeja, jest pomysłodawcą Luce Areny. Nowe miejsce na rekreacyjnej mapie Bielska-Białej mieści w sobie m.in. rolkowisko, boiska do badmintona i klatkę do squasha.

luce arena, rolkowisko
Lucy Arena · fot. Luce Arena


W jednej z pofabrycznych hal przy ulicy Legionów powstało centrum rekreacyjne z prawdziwego zdarzenia. Znajduje się tam profesjonalne miejsce do gry w hokeja na rolkach, boiska do badmintona, kort do squasha, sauny, mini siłownia, sala fitness... I choć można by pomyśleć, że pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest majętny biznesmen, za Luce Areną stoi duchowny z parafii na os. Karpackim - ksiądz Mateusz Dudkiewicz i fundacja Luce.

- To było nasze wielkie marzenie. Chcieliśmy mieć w Bielsku-Białej miejsce, gdzie moglibyśmy trenować bez względu na pogodę i wiele innych czynników. Do tej pory brakowało nam systematyczności. Teraz się to zmieni - mówi ks. Mateusz Dudkiewicz, który w stolicy Podbeskidzia prowadzi szkółkę hokejową.

Profesjonalny kompleks powstał z głównie ze środków własnych fundacji. Część pieniędzy pochodziła także od sponsorów. Korzystanie z obiektu będzie płatne, jednak najubożsi mogą liczyć na wsparcie. - Nie stawiamy finansowych barier. Wiadomo, że podopieczny Młodzieżowego Ośrodka Socjoterami albo świetlicy środowiskowej nie zapłaci kilkudziesięciu złotych za "klatkę" do squasha. U nas dostanie możliwość gry za darmo - dodaje ks. Dudkiewicz.

Uroczyste otwarcie obiektu ma nastąpić w czwartek 28 maja.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.