bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 maja 2015
  • 23 maja 2015
  • wyświetleń: 4431

Chcą podnieść opłaty parkingowe

Ratusz zamierza wprowadzić zmiany w sprawie płatnego parkowania w naszym mieście. Nowa strefa płatnego parkowania, podwyżka cen oraz wprowadzenie opłaty za pierwsze 30 minut - to propozycje urzędników, które czekają na akceptację radnych.

ratusz
Urzędnicy szykują zmiany w systemie płatnego parkowania · fot. bielsko.info


Zakrojone na szeroką skalę zmiany w systemie płatnego parkowania w Bielsku-Białej są pokłosiem przegranej przez miasto sprawy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach. W ubiegłym roku WSA stwierdził w całości nieważność zarządzenia prezydenta ws. regulaminu miejskich parkingów, bowiem strefy parkowania na drogach publicznych powinny być powołane uchwałą Rady Miejskiej. Miasto wniosło skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Rozprawa odbędzie się w czerwcu.

Niezależnie od tego jaką sentencję wyda NSA, miasto postanowiło przygotować projekt uchwały, która utworzy strefy płatnego parkowania na drogach publicznych. Strefę płatnego parkowania mają wyznaczać następujące ulice: Warszawska, Piastowska, Słowackiego, Orkana, Waryńskiego, Sobieskiego, Kopernika, Cieszyńska, Lompy, Cieszyńska, Sikorskiego, Partyzantów, Powstańców Śląskich, 1Maja, Zamkowa, Stojałowskiego, pl.Ratuszowy, Stojałowskiego.

Cennik ma zostać zmodyfikowany. Za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 2 zł, za drugą 2,30 zł, za trzecią 2,50 zł, a za każdą następną godzinę parkowania zapłacimy znów 2 zł. Jest też pozytywna informacja - powraca opcja parkowania na 30 minut, za tę usługę zapłacimy 1 zł. Ratusz planuje wprowadzić również kartę mieszkańca, która będzie uprawniać do korzystania z płatnych parkingów. Roczny koszt abonamentu to 100 złotych. Niezmienna jest stawka dla przedsiębiorców - 140 zł za miesiąc.

Według nowych założeń Ratusza za parkingi będzie odpowiadał Miejski Zarząd Dróg. Dotychczasowy zarządca - Miejski Zakład Gospodarczy - zostanie zlikwidowany.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.