bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 maja 2015
  • 21 maja 2015
  • wyświetleń: 5061

Zainstalują kolejne rejestratory

Główny Inspektor Transportu Drogowego wydał zgodę na instalację kolejnych urządzeń rejestrujących przejazd pojazdów na czerwonym świetle w Bielsku-Białej.

fotoradar, rejestrator
Rejestrator przy ul. Warszawskiej · fot. bielsko.info


W lutym dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej zwrócił się do GITD z wnioskiem o wyrażenie zgody na instalację stacjonarnych urządzeń rejestrujących niestosowanie się do sygnałów świetlnych na bielskich skrzyżowaniach: Warszawska - Sarni Stok - Kwiatkowskiego, Andersa - Michałowicza, Piłsudskiego - Wyzwolenia. Wniosek uzyskał pozytywną opinią Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w zakresie zasadności lokalizacji rejestratorów.

- W trakcie rozpatrywania wniosku w oparciu o posiadaną dokumentację sprawy, a przede wszystkim po analizie bezpieczeństwa ruchu drogowego jak również pozostałych przesłanek wynikających z ustawy (...), ustalono okoliczności uzasadniające wyrażenie zgody przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego w zakresie instalacji stacjonarnych urządzeń rejestrujących - czytamy w odpowiedzi GITD.

Przypominamy, że w ubiegłym roku miasto znalazło pieniądze na zakup urządzenia do rejestrowania przejazdu pojazdów na czerwonym świetle na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Piastowskiej i 3 Maja. Rejestratorem zarządza straż miejska, a pieniądze z mandatów zasilają budżet miasta.

- Jak wskazują miejskie doświadczenia z tego typu urządzeniem działanie to, jako element poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, zostało bardzo dobrze ocenione zarówno przez lokalną społeczność, jak również przez służby odpowiedzialne w sposób bezpośredni za bezpieczeństwo na bielskich ulicach - przekonuje Henryk Juszczyk, pełnomocnik prezydenta miasta ds. społecznych.

Na razie nie wiadomo kiedy miasto zakupi nowe rejestratory.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.