bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 maja 2015
  • 19 maja 2015
  • wyświetleń: 2640

Obiecują miejsca pracy dla młodych

W imieniu Prezydenta Bronisława Komorowskiego działacze Platformy Obywatelskiej z Bielska-Białej przedstawili program, który od 2016 roku ma zapewnić 100 tysięcy miejsc pracy dla młodych.

platforma
Konferencja na placu Bolesława Chrobrego - 18.05.2015 · fot. bielsko.info


Program "Praca dla Młodych", który ma wejść w życie na początku 2016 roku, to efekt współdziałania Prezydenta Bronisława Komorowskiego i resortu pracy, element strategii "Dobry start dla młodych". W 2016 roku ponad 100. tys. absolwentów szkół ponagimnazjalnych i wyższych, którzy nie ukończyli 30. roku życia, otrzyma gwarancję dwuletniego zatrudnienia na umowę o pracę.

- Program będzie polegał na tym, że państwo będzie pokrywało wszystkie koszty związane z zatrudnieniem młodego człowieka w pierwszym roku jego pracy. Maksymalne dofinansowanie do wynagrodzenia wyniesie 2100 zł miesięcznie - mówiła posłanka Mirosława Nykiel.

Poseł Sławomir Kowalski dodał, że program jest również atrakcyjny dla firm, które poszukują pracowników - Przy niewielkiej ilości pieniędzy, które będą musieli zagwarantować, otrzymają nowych pracowników - tłumaczył poseł.

Warto wspomnieć, że rząd będzie dopłacał do stanowiska pracy przez pierwszy rok. W drugim roku wszystkie koszty związane z zatrudnieniem spadną na firmę. Zatrudnienie ma odbywać się na umowę o pracę przez dwa lata, nie obejmuje umów zleceń o dzieło i samozatrudnienia. Narodowy program "Praca dla Młodych" będzie finansowany z Funduszu Pracy i środków europejskich. Szacowany koszt to 2,6 mld złotych.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.