bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 maja 2015
  • wyświetleń: 1743

Święto wszystkich bibliotekarzy

W Książnicy Beskidzkiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Była to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim tym, którzy na co dzień zajmują się popularyzacją czytelnictwa w naszym społeczeństwie.

dzień bibliotekarza
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Książnicy Beskidzkiej · fot. UM Bielsko-Biała


Podczas spotkania prezydent Jacek Krywult przekazał listy gratulacyjne i wyróżnienia pracownikom tej instytucji. Otrzymały je: Małgorzata Chwastek, Bogusława Gutan, Irena Hassinger, Grażyna Lewandowska i Dorota Malczewska-Stus.Święto wszystkich bibliotekarzy

45 tysięcy stałych czytelników, 400 tysięcy odwiedzin i blisko 1,2 mln wypożyczonych materiałów bibliotecznych - to liczby najlepiej obrazujące działalność Książnicy Beskidzkiej w ubiegłym roku. Podkreślić należy, że jeśli chodzi liczbę czytelników, zasobność zbiorów i ilość udostępnień tych zbiorów Książnica Beskidzka zajmuje obecnie drugie miejsce w województwie śląskim.

Książnica Beskidzka jest dzisiaj nie tylko wypożyczalnią książek, ale placówką promującą bardzo wiele różnorodnych form kultury i sztuki. Realizuje też wiele zadań edukacyjno-informacyjnych. W ubiegłym roku w Książnicy i we wszystkich jej filiach zorganizowano łącznie około trzech tysięcy imprez, w których wzięło udział 190 tysięcy mieszkańców Bielska-Białej i całego naszego regionu.

Książnica Beskidzka jest jedną z najlepszych, najnowocześniejszych, najaktywniejszych i najlepiej wyposażonych bibliotek w województwie śląskim. Podsumowaniem skali działań prowadzonych przez Książnicę Beskidzką jest przyznanie tej instytucji przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich I nagrody w konkursie "Mistrz promocji czytelnictwa 2014". Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce 14 maja br. podczas Warszawskich Targów Książki.

Obchodom Dnia Bibliotekarza i Bibliotek towarzyszyło otwarcie dwóch nowych ekspozycji - wystawy fotografii Zbigniewa Sawicza pt. "Uroda polszczyzny" i wystawy zatytułowanej „Książka roku 2014”.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.