bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 2802

Pobili 16-latka na dworcu

18-letni bielszczanin i jego 20-letni kolega zaatakowali 16-latka. Pobili pokrzywdzonego i usiłowali mu skraść pieniądze oraz telefon. Szarpaninę zauważyli pracownicy ochrony, którzy ujęli napastników i przekazali ich w ręce policjantów.

Do zdarzenia doszło w czwartek na bielskim dworcu przy ul. Warszawskiej, gdzie sprawcy napadli na nastolatka. Pobili pokrzywdzonego, a w czasie szarpaniny usiłowali mu skraść telefon komórkowy i pieniądze. Zdarzenie zauważyli ochroniarze, którzy natychmiast ruszyli na pomoc ofierze. Szybko obezwładnili obu rabusiów. Zatrzymani nie dawali jednak za wygraną i w dalszym ciągu szarpali się i wyrywali. Grozili pracownikom ochrony śmiercią.

Awanturników przekazano w ręce policjantów. Widok umundurowanych funkcjonariuszy nie zrobił na nich jednak większego wrażenia. Nie przebierali w słowach i znieważyli stróżów prawa słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne. Animuszu niewątpliwie dodał im spożyty wcześniej alkohol. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 2-3 promili. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

W piątek usłyszą zarzuty rozboju, gróźb kierowanych wobec ochroniarzy i znieważenia interweniujących policjantów, za co mogą spędzić w wiezieniu najbliższe 12 lat. O ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.