Wiadomości
- 26 sierpnia 2011
- wyświetleń: 3230
Pobili 16-latka na dworcu
18-letni bielszczanin i jego 20-letni kolega zaatakowali 16-latka. Pobili pokrzywdzonego i usiłowali mu skraść pieniądze oraz telefon. Szarpaninę zauważyli pracownicy ochrony, którzy ujęli napastników i przekazali ich w ręce policjantów.
Do zdarzenia doszło w czwartek na bielskim dworcu przy ul. Warszawskiej, gdzie sprawcy napadli na nastolatka. Pobili pokrzywdzonego, a w czasie szarpaniny usiłowali mu skraść telefon komórkowy i pieniądze. Zdarzenie zauważyli ochroniarze, którzy natychmiast ruszyli na pomoc ofierze. Szybko obezwładnili obu rabusiów. Zatrzymani nie dawali jednak za wygraną i w dalszym ciągu szarpali się i wyrywali. Grozili pracownikom ochrony śmiercią.
Awanturników przekazano w ręce policjantów. Widok umundurowanych funkcjonariuszy nie zrobił na nich jednak większego wrażenia. Nie przebierali w słowach i znieważyli stróżów prawa słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne. Animuszu niewątpliwie dodał im spożyty wcześniej alkohol. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 2-3 promili. Obaj trafili do policyjnego aresztu.
W piątek usłyszą zarzuty rozboju, gróźb kierowanych wobec ochroniarzy i znieważenia interweniujących policjantów, za co mogą spędzić w wiezieniu najbliższe 12 lat. O ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator.
Awanturników przekazano w ręce policjantów. Widok umundurowanych funkcjonariuszy nie zrobił na nich jednak większego wrażenia. Nie przebierali w słowach i znieważyli stróżów prawa słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne. Animuszu niewątpliwie dodał im spożyty wcześniej alkohol. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 2-3 promili. Obaj trafili do policyjnego aresztu.
W piątek usłyszą zarzuty rozboju, gróźb kierowanych wobec ochroniarzy i znieważenia interweniujących policjantów, za co mogą spędzić w wiezieniu najbliższe 12 lat. O ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator.
ZOBACZ TAKŻE
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
Sprawa bp. Gerarda Bernackiego. Zespół zbada zgłoszenia dotyczące wykorzystywania małoletnich
Hałas, wyścigi i drift nocą. Mieszkańcy alarmują ws. serpentyn na Salmopolu
[FOTO] Zielona stolica kultury. Splecione trawy i metrowe krzaki
[WIDEO, FOTO] Pożar budynku mieszkalnego w Zabrzegu. Było słychać wybuch
Gorący temat[FOTO] Nieletnia za kierownicą i pięciu pasażerów. To nie mogło się skończyć dobrze
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







