bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 maja 2015
  • wyświetleń: 1243

Rowerzyści promowali trzeźwość

W Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej gościli przedstawiciele Rajdu Rowerowego "Trzeźwo patrzę, trzeźwo jadę". Do stolicy Podbeskidzia zawitali w ostatnim dniu trasy pomiędzy Łebą i Szczyrkiem.

rajd rowerowy
Spotkanie z pełnomocnikiem prezydenta miasta · fot. UM Bielsko-Biała


Podczas spotkania pełnomocnik prezydenta miasta Bielska-Białej Henryk Juszczyk złożył symboliczny podpis na koszulkach promujących przedsięwzięcie. Wcześniej, podobne podpisy składali włodarze wszystkich miejscowości, w których gościli uczestnicy rajdu. Prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów Jolanta Koźmin przekazała gościom z Łeby materiały promujące trasy rowerowe w naszym regionie.

Rajd jest akcją stworzoną dla popularyzacji wiedzy na temat problemów jakie niesie za sobą uzależnienie od alkoholu i wskazanie alternatywy spędzania wolnego czasu czynnie z rodziną bądź ze znajomymi. Jest to też ukazanie młodemu pokoleniu jak atrakcyjnie można spędzić wakacje, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych zakątków Polski. Jednym z celów przedsięwzięcia jest także zgromadzenie środków finansowych na leczenie dziecka chorego na mukowiscydozę.

Trasa rajdu liczyła ponad 1000 km. Uczestnicy codziennie pokonywali około 100 km. Zatrzymując się w różnych miejscowościach rowerzyści propagowali ideę wydarzenia. Rajd rozpoczął się 3 maja w Łebie, a zakończył się 13 maja w Szczyrku.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.