bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 maja 2015
  • wyświetleń: 2157

Trzy osoby ranne w wyniku pożaru

Trzy osoby zostały ranne w wyniku pożaru, który wybuchł we wtorek w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego mieszczącego się w Bielsku-Białej przy ulicy Jana III Sobieskiego.

Pożar wybuchł kilka minut po godz. 15.00. Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, właściciela płonącego mieszkania ewakuowali sąsiedzi. W mieszkaniu objętym pożarem i na korytarzu panowało silne zadymienie. Właściciel mieszkania doznał poparzeń górnych dróg oddechowych, oparzenia nogi oraz dłoni. Jedna z osób, która pomogła w ewakuacji lokatora, doznała poparzenia przedramienia, a druga czuła się osłabiona w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury i gazów pożarowych.

Strażacy udzielili pierwszej pomocy właścicielowi mieszkania oraz osobom, które wyprowadziły go z budynku - podano im tlen i opatrzono za pomocą hydrożeli. Następnie właściciel mieszkania został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala na obserwację.

W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej ewakuowano łącznie około 20 osób. Z mieszkania wyniesiono nadpalone wyposażenie. Strażacy przy pomocy drabiny przystawnej sprawdzili czy w zamkniętych mieszkaniach nie ma osób zagrożonych. Nikogo nie znaleziono. Działania zakończono o godz. 16.30.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.