Wiadomości

  • 12 maja 2015
  • 22 maja 2015
  • wyświetleń: 3592

Muzyka żydowska w Teatrze

Za nami:

„Sekretny ogród” to wyjątkowy koncert najpiękniejszych pieśni żydowskich w wykonaniu zespołu ANASHIM- laureata wyróżnienia w zeszłorocznym konkursie Radiowej Dwójki "Nowa Tradycja". Na wydarzenie zaprasza Teatr Polski w Bielsku-Białej.

Koncert promujący nową płytę zespołu Ansahim pt. „Sekretny ogród” odbędzie się w piątek, 22 maja o godzinie 20.00. Bilety do nabycia w cenie 30 złotych.

Marta Gzowska-Sawicka
"Sekretny Ogród" Marta Gzowska-Sawicka. · fot. tomaszmacura.com


Anashim to wyjątkowe połączenie folku, jazzu i teatru. Autorką projektu oraz przekładu tekstów pieśni żydowskich, a zarazem charyzmatyczną wokalistką zespołu jest aktorka Teatru Polskiego Marta Gzowska-Sawicka, a towarzyszą jej: Wojciech Golec (akordeon), Eugeniusz Kubat (kontrabas), Krzysztof Maciejowski (skrzypce), Marcin Żupański (saksofon, klarnet, bas, flet).

Artyści projektu ANASHIM tak piszą o swojej płycie: Nasza premierowa płyta wprowadzi Was w świat pieśni żydowskiej, jakiej nie znacie. Utwory, które się na niej znajdą są wyjątkowe - zachwycają swoim pięknem i różnorodnością. Znajdziecie wśród nich pieśni klezmerskie, jak również bardziej egzotyczną nutę sefardyjską i inne niezwykłe dźwięki zaczerpnięte z muzyki żydowskiej. Teksty z jidysz, hebrajskiego i ladino przetłumaczone zostały na język polski specjalnie na potrzeby projektu, by odkryć zawarte w nich piękno i mistykę.

BM / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj