bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 maja 2015
  • wyświetleń: 2671

To jest już plaga pijanych kierowców!

W piątek nad ranem bielscy policjanci zakończyli 24-godzinne działania "Alkohol i narkotyki". W czasie akcji mundurowi skontrolowali ponad 2200 kierowców. Niestety, aż 12 z nich prowadziło swoje pojazdy "na podwójnym gazie", a 5 naruszyło sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W akcji wykorzystano różnego rodzaju urządzenia i testery służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. W czasie działań policjanci skontrolowali 2266 kierowców. Niestety, aż 12 prowadziło swoje pojazdy "na podwójnym gazie".

W Czechowicach-Dziedzicach na ul. Kopernika kierowca Volkswagena, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu, doprowadził do zderzenia z tirem. Wjechał na chodnik i omal nie potrącił 7-letniej rowerzystki. Zatrzymany złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, orzeczony wobec niego za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości. W Rybarzowicach na ul. Żywieckiej, świadkowie ujęli 34-letniego kierowcę Fiata, który jechał wężykiem. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik 3 promili alkoholu.

W czasie akcji policjanci zatrzymali aż 5 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Dwaj z nich, nie dość, że złamali te zakazy, to dodatkowo zdecydowali się na jazdę w stanie po użyciu alkoholu. W najbliższym czasie należy się spodziewać kolejnych, wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.