bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 4233

Otwarcie ulicy Piastowskiej

W czwartek w godzinach wieczornych został przywrócony ruch pojazdów ulicą Piastowską, z wyjątkiem zatoki autobusowej.

Nawierzchnia zatoki wykonana została w konstrukcji żelbetowej i wymaga ok. trzech tygodni do uzyskania właściwej wytrzymałości betonu. Objazd funkcjonujący na czas robót zostanie zlikwidowany, a przystanek dla autobusów MZK powróci na ulicę Piastowską, powyżej przejścia podziemnego.

Otwarcie ulicy Piastowskiej · fot. UM Bielsko-Biała


Zgodnie z harmonogramem zakończono etap I zadania. Wykonany został zakres robót obejmujący odsłonięcie tunelu, wykonanie nowej izolacji, drenażu, płyt przejściowych (najazdowych), przebudowę kolidującej infrastruktury podziemnej. Wykonano zasypki i nową podbudowę w obszarze wykopów oraz nawierzchnię bitumiczną na obszarze ulicy od skrzyżowania z ul. Przybyły do ul. Warszawskiej.

Od piątku 26 sierpnia są kontynuowane prace związane z przebudową schodów, modernizacją odwodnienia obiektu, budową dwóch szybów windowych i montażem dźwigów osobowych dostosowanych dla osób niepełnosprawnych, budową nowych zadaszeń nad wejściami do przejścia i nad przystankiem autobusowym na ul. Piastowskiej. Wszystkie elementy konstrukcyjne będą posiadały wysoki standard wykończenia - okładziny kamienne lub z betonu architektonicznego, uchwyty ze stali nierdzewnej, nowoczesne oświetlenie. Zostaną też zamontowane urządzenia do monitorowania obiektu przez Straż Miejską.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.