bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 maja 2015
  • 9 maja 2015
  • wyświetleń: 2861

Wspólnie wybierzmy Rady Osiedli!

W niedzielę odbędą się nie tylko wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W Bielsku-Białej będziemy także głosować na kandydatów do dwudziestu Rad Osiedli.

wybory do rad osiedli 2015
Wzór karty do głosowania · fot. bielsko.info


Po raz pierwszy mieszkańcy miasta zdecydują o wyborze swoich przedstawicieli do jednostek pomocniczych miasta jakimi są Rady Osiedli, w nowej, zmienionej formule. Oznacza to, że głosy na poszczególne osoby będziemy oddawać w lokalach wyborczych, a nie jak to było do tej pory podczas zebrań mieszkańców poszczególnych osiedli.

Przypominamy, że wybory do Rad Osiedli są tajne, więc w lokalu wyborczym będzie miejsce zapewniające nam anonimowe wypełnienie karty do głosowania. Karta do głosowania będzie zawierała (w porządku alfabetycznym) nazwiska i imiona zarejestrowanych kandydatów na członków Rady Osiedla.

Głosujemy na kandydatów, stawiając znak "X" w kratce z lewej strony obok nazwisk najwyżej tylu kandydatów, ilu członków Rady jest wybieranych w danym okręgu wyborczym - tj. 15. Można głosować na mniejszą liczbę kandydatów. Jeżeli na karcie do głosowania postawimy znak "X" obok większej liczby nazwisk kandydatów niż liczba członków Rady Osiedla wybieranych w danym okręgu wyborczym - tj. więcej niż 15 lub nie postawimy znaku "X" obok nazwiska żadnego kandydata - głos uznany będzie za nieważny.

Należy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, którego okazanie Obwodowej Komisji Wyborczej jest warunkiem przystąpienia do głosowania. 10 maja 2015 lokale wyborcze będą czynne w godz. 8:00-20:00

wybory do Rad Osiedli
OKW przy Szkole Podstawowej nr 29 w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Uwaga! Nie wszystkie lokale Obwodowych Komisji Wyborczych w wyborach do Rad Osiedli znajdują się w tych samych siedzibach, w których zostały zlokalizowane komisje wyborcze w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na stronie www.radyosiedli.bb.pl można znaleźć szczegółowy wykaz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych w wyborach do Rad Osiedli. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółowymi sylwetkami kandydatów, którzy uzupełnili swoje profile na stronie www.wybory.bielsko.info.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.