bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 maja 2015
  • wyświetleń: 1841

Policja zatrzymała dwóch sutenerów

Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o ułatwianie uprawiania prostytucji oraz czerpanie z niej korzyści majątkowych.

Mężczyźni nawiązywali kontakty z kobietami, które były zainteresowane szybkim zarobkiem. Wyszukiwali klientów, chętnych na spotkania, a następnie aranżowali te spotkania, wynajmując pokoje w bielskich hotelach, gdzie kobiety miały świadczyć usługi seksualne. Proceder ten prowadzili od blisko 2 miesięcy. Prowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły do zatrzymania 18-letniego mężczyzny i jego 28-letniego wspólnika. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, a prokurator objął ich policyjnym dozorem. Za ułatwianie kobietom uprawiania prostytucji i czerpanie korzyści majątkowej z tego procederu, może im teraz grozić nawet do 3 lat za kratami.

Każdego miesiąca policjanci kontrolują od kilku do kilkunastu lokali na terenie miasta i powiatu. W efekcie przeprowadzonych kontroli, kilku osobom przedstawiono zarzuty czerpania korzyści majątkowej z nierządu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie dochodzi tam do handlu ludźmi, wprowadzania do obrotu narkotyków, wymuszeń rozbójniczych, zmuszania do prostytucji lub czerpania z niej korzyści majątkowej. Sprawdzają także, czy w tych miejscach nie przebywają osoby poszukiwane bądź zaginione.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.