bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 2366

Wyprawki ze specjalnych kwest

Zeszyty, bloki rysunkowe, farby, ołówki i kredki znalazły się m.in. w wyprawkach przygotowanych przez koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej dla uczniów z niezamożnych rodzin. Pół tysiąca kompletów zeszytów i przyborów szkolnych kupiono za pieniądze pochodzące ze specjalnych kwest pod kościołami.

Część wyprawek rozprowadzono wśród podopiecznych Kuchni Społecznej św. Brata Alberta, resztę natomiast przekazano zespołom charytatywnym z parafii w Bielsku-Białej i okolicach. Prezes bielskiego Towarzystwa, Tadeusz Cozac podkreśla, że ta forma charytatywnej pomocy jest niezwykle ważna, bo dla coraz większej ilości rodzin kupno wyprawki stanowi poważne wyzwanie finansowe.

Bielskie Towarzystwo wydaje dziennie około 650 gorących posiłków wraz z chlebem, prowadzi łaźnię, z której korzysta 7 tys. osób w ciągu roku, udostępnia magazyn odzieży używanej dla najbardziej potrzebujących. Co roku organizuje spotkania wielkanocne z posiłkiem i wieczerze wigilijne dla 400 osób. Z okazji Świąt Wielkanocnych, Dnia Dziecka, św. Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia, przygotowuje 6 tys. sztuk paczek dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. Pieniądze na codzienną działalność bielskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pochodzą z dotacji, od sponsorów i z kwest pod kościołami.

new / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.